Twenty Fourteen - en to el translation catalogue (93 entries)

en: Page %s
el: Σελίδα %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
el: Φαίνεται ότι δεν βρήκαμε αυτό που ζητούσατε. Αν θέλετε, δοκιμάστε την αναζήτηση.

en: Skip to content
el: Μετάβαση σε περιεχόμενο

en: &larr; Previous
el: ← Προηγούμενη

en: Next &rarr;
el: Επόμενη →

en: Search Results for: %s
el: Αποτελέσματα για %s

en: Archives
el: Αρχείο

note: Author of the plugin/theme
en: the WordPress team
el: ομάδα WordPress

en: Post navigation
el: Πλοήγηση άρθρων

en: Primary Menu
el: Κύριο μενού

en: Proudly powered by %s
el: Κατασκευασμένο με %s

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Newer Comments &rarr;
el: Νεότερα σχόλια →

en: Comments are closed.
el: Τα σχόλια έχουν κλείσει.

en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
el[0]: Ένα σχόλιο στο <i>%2$s</i>
el[1]: %1$s σχόλια στο <i>%2$s</i>

en: Yearly Archives: %s
el: Αρχείο έτους %s

en: Tag Archives: %s
el: Αρχείο ετικέτας %s

en: Category Archives: %s
el: Αρχείο κατηγορίας %s

en: Daily Archives: %s
el: Αρχείο ημέρας %s

en: Monthly Archives: %s
el: Αρχείο μηνός %s

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el: Συνέχεια <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Nothing Found
el: Κανένα αποτέλεσμα

en: Comment navigation
el: Πλοήγηση σχολίων

en: &larr; Older Comments
el: ← Παλαιότερα σχόλια

en: Pages:
el: Σελίδες:

en: Leave a comment
el: Σχολιάστε

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
el: Έτοιμοι για την πρώτη σας δημοσίευση; <a href="%1$s">Πάμε</a>!

en: Site Title Color
el: Χρώμα τίτλου ιστότοπου

en: Previous
el: Προηγούμενες

en: Next
el: Επόμενες

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
el: Φαίνεται ότι δεν βρέθηκε τίποτα σε αυτή την τοποθεσία. Μήπως να δοκιμάζατε μια αναζήτηση;

en: %d Article | %d Articles
el[0]: %d Άρθρο
el[1]: %d Άρθρα

en: Previous Image
el: Προηγούμενη εικόνα

en: Next Image
el: Επόμενη εικόνα

en: Twenty Fourteen requires at least WordPress version 3.6. You are running version %s. Please upgrade and try again.
el: To Twenty Fourteen απαιτεί WordPress τουλάχιστον έκδοση 3.6. Εσύ τρέχετε έκδοση %s. Παρακαλώ αναβαθμίστε και δοκιμάστε ξανά.

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Featured Content
el: Χαρακτηριστικό περιεχόμενο

en: Posts navigation
el: Πλοήγηση δημοσιεύσεων

en: Top primary menu
el: Επάνω πρωτεύων μενού

en: All posts by %s
el: Όλες οι δημοσιεύσεις από %s

en: Post format to show:
el: Μορφή δημοσιεύσεων για προβολή:

en: Videos
el: Βίντεο

en: Tag Name
el: Όνομα ετικέτας

en: <span class="meta-nav">Published In</span>%title
el: <span class="meta-nav">Δημοσιεύτηκε στην</span>%title

en: <span class="meta-nav">Previous Post</span>%title
el: <span class="meta-nav">Προηγούμενες δημοσιεύσεις</span>%title

en: Audio
el: Ήχος

en: This gallery contains <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s photo</a>. | This gallery contains <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s photos</a>.
el[0]: Η συλλογή περιέχει  <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s φωτογραφία</a>.
el[1]: Η συλλογή περιέχει  <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s φωτογραφίες</a>.

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Number of posts to show:
el: Αριθμός δημοσιεύσεων για εμφάνιση:

en: Layout
el: Διάταξη

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Twenty Fourteen Ephemera
el: Twenty Fourteen Εφήμερα

note: Template Name of the plugin/theme
en: Contributor Page
el: Σελίδα συντελεστή

en: 1 Comment
el: 1 Σχόλιο

en: % Comments
el: % Σχόλια

en: Secondary menu in left sidebar
el: Δευτερεύων μενού στην αριστερή πλευρική στήλη

en: Content Sidebar
el: Περιεχόμενο πλευρικής στήλης

en: Images
el: Εικόνες

en: Galleries
el: Συλλογές

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Display Site Title &amp; Tagline
el: Εμφάνισε τον Τίτλο του Ιστοχώρου &amp; Γραμμή ετικέτας

en: For an in-depth tutorial, and more tips and tricks, visit the <a href="%s">Twenty Fourteen documentation</a>.
el: Για μια εκπαίδευση εις βάθος και περισσότερα βοηθήματα, επισκεφτείτε την <a href="%s">Τεκμηρίωση του Fourteen Twetny</a>.

en: Background may only be visible on wide screens.
el: Το παρασκήνιο ενδέχεται να είναι ορατό μόνο σε ευρείες οθόνες.

en: Slider
el: Μηχανισμός κύλισης

en: Appears in the footer section of the site.
el: Εμφανίζεται στην περιοχή υποσέλιδο του ιστότοπου.

en: Additional sidebar that appears on the right.
el: Επιπρόσθετη πλευρική στήλη εμφανίζεται δεξιά

en: Main sidebar that appears on the left.
el: Η κύρια πλευρική στήλη εμφανίζεται στα αριστερά.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
el: Λυπάμαι, αλλά τίποτα δεν βρέθηκε που ταιριάζει στους όρους αναζήτησης. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά με άλλες λέξεις κλειδιά.

note: Template Name of the plugin/theme
en: Full Width Page
el: Σελίδα πλήρους πλάτους

en: Don&rsquo;t display tag on front end.
el: Μην εμφανιζεις ετικέτα στην δημόσια εμφάνιση.

en: Quotes
el: Παράθεση

en: <span class="meta-nav">Next Post</span>%title
el: <span class="meta-nav">Επόμενες δημοσιεύσεις</span>%title

en: Not Found
el: Δεν Βρέθηκε

en: Use a <a href="%1$s">tag</a> to feature your posts. If no posts match the tag, <a href="%2$s">sticky posts</a> will be displayed instead.
el: Χρησιμοποιείστε μια <a href="%1$s">ετικέτα</a> για να αναδείξετε ένα άρθρο. Εάν κανένα από τα άρθρα δεν ταιριάζει με την ετικέτα, <a href="%2$s">τα μόνιμα στην 1η σελίδα άρθρα</a> θα εμφανίζονται στην θέση του άρθρου.

en: Sticky
el: Μόνιμα 1η σελίδα

en: Enhance your site design by using <a href="%s">Featured Images</a> for posts you&rsquo;d like to stand out (also known as post thumbnails). This allows you to associate an image with your post without inserting it. Twenty Fourteen uses featured images for posts and pages&mdash;above the title&mdash;and in the Featured Content area on the home page.
el: Ενδυναμώστε το εικαστικό του ιστότοπού σας χρησιμοποιώντας τις <a href="%s">Χαρακτηριστικές Εικόνες</a> στα άρθρα που θέλετε να αναδείξετε (γνωστές και ως εικόνες άρθρων σε μικρογραφία). Αυτό σας επιτρέπει να διασυνδέσετε μια εικόνα με ένα άρθρο χωρίς να την εισάγετε στο κείμενό του. Το Twenty Fourteen χρησιμοποιεί τις χαρακτηριστικές εικόνες για τα άρθρα και τις σελίδες &mdash;πάνω από τον τίτλο&mdash; και στην περιοχή Προβεβλημένου Περιεχομένου της αρχικής σελίδας.

[ctx: Lato font: on or off]
note: Translators: If there are characters in your language that are not supported by Lato, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
el: ενεργό

en: More audio
el: Περισσότεροι ήχοι

en: More videos
el: Περισσότερα βίντεο

en: More quotes
el: Περισσότερες παραθέσεις

en: More links
el: Περισσότεροι σύνδεσμοι

en: More images
el: Περισσότερες εικόνες

en: More galleries
el: Περισσότερες συλλογές

[ctx: featured content default tag slug]
en: featured
el: επιλεγμένα

en: Primary Sidebar
el: Πρωτεύουσα πλευρική στήλη

en: More asides
el: Περισσότερα asides

en: The home page features your choice of up to 6 posts prominently displayed in a grid or slider, controlled by a <a href="%1$s">tag</a>; you can change the tag and layout in <a href="%2$s">Appearance &rarr; Customize</a>. If no posts match the tag, <a href="%3$s">sticky posts</a> will be displayed instead.
el: Η αρχική σελίδα περιλαμβάνει την επιλογή σας για έως και 6 ευδιάκριτες θέσεις άρθρων σε ένα πλέγμα ή σε μία διαφάνεια, ελεγχόμενη από μία <a href="%1$s">ετικέτα</a>, και μπορείτε να αλλάξετε την ετικέτα και την διάταξη στην <a href="%2$s">Εμφάνιση &rarr; Προσαρμογή</a>. Εάν κανένα άρθρο δεν ταιριάζει με την ετικέτα, τα <a href="%3$s">σταθερά άρθρα</a> θα προβληθούν αντ' αυτού.

en: Asides
el: Άτιτλο

en: Footer Widget Area
el: Περιοχή μικροεφαρμογών υποσέλιδου

en: Use this widget to list your recent Aside, Quote, Video, Audio, Image, Gallery, and Link posts.
el: Χρησιμοποιήστε την μικροεφαρμογή να εμφανίσετε τα πρόσφατα Αside, παραθέσεις, βίντεο, ήχους, εικόνες, συλλογές και συνδέσμους.

note: Description of the plugin/theme
en: In 2014, our default theme lets you create a responsive magazine website with a sleek, modern design. Feature your favorite homepage content in either a grid or a slider. Use the three widget areas to customize your website, and change your content's layout with a full-width page template and a contributor page to show off your authors. Creating a magazine website with WordPress has never been easier.
el: Το προεπιλεγμένο μας θέμα για το 2014 σας επιτρέπει να δημιουργήσετε μια ιστοσελίδα που προσαρμόζεται αυτόματα στην ανάλυση της οθόνης, μέ ένα καθαρό, μοντέρνο εικαστικό. Μπορείτε να αναδείξετε το περιεχόμενο της επιλογής σας στην αρχική σελίδα είτε σε διάταξη πλέγματος είτε σε εναλλασσόμενη παρουσίαση. Χρησιμοποιήστε τις τρεις διαθέσιμες περιοχές μικροεφαρμογών για να τροποποιήσετε την ιστοσελίδα σας όπως επιθυμείτε και αλλάξτε τη διάταξη του περιεχομένου σας με ένα πρότυπο πλήρους πλάτους και μια σελίδα συντελεστών για να επιδείξετε τους συγγραφείς σας. Η δημιουργία ιστοσελίδας τύπου περιοδικού με WordPress δεν ήταν ποτέ ευκολότερη.

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el: Συνέχεια ανάγνωσης %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: May only be visible on wide screens.
el: Μπορεί να είναι ορατή σε ευρείες οθόνες.
