Plugins - WP Statistics - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (648 entries)

en: %s IP data deleted successfully.
sv_SE: %s IP-data borttaget utan problem.

en: %s Statistics from %s to %s
sv_SE: %s-statistik från %s till %s

en: %s Statistics in the last %s days
sv_SE: %s-statistik för de senaste %s dagarna

en: %s data older than %s days purged successfully.
sv_SE: Data i %s äldre än %s dagar har rensats.

en: %s platform data deleted successfully.
sv_SE: %s plattformsdata har tagits bort utan problem.

en: %s records purged successfully.
sv_SE: %s dataposter rensades.

en: %s table data deleted successfully.
sv_SE: %s tabelldata togs bort utan problem.

en: (%1$sISO 3166 Country Codes%2$s)
sv_SE: (%1$sISO 3166 landskoder%2$s)

en: (Adjustment)
sv_SE: (Justering)

en: , created on
sv_SE: , skapad den

en: 1 Year
sv_SE: 1 år

en: 10 Days
sv_SE: 10 dagar

en: 2 Months
sv_SE: 2 månader

en: 20 Days
sv_SE: 20 dagar

en: 3 Months
sv_SE: 3 månader

en: 30 Days
sv_SE: 30 dagar

en: 404 not found
sv_SE: 404 hittades inte

en: 6 Months
sv_SE: 6 månader

en: 9 Months
sv_SE: 9 månader

en: </strong> or greater.
sv_SE: </strong> eller högre.

en: A WP Cron job will be run daily to purge any data older than a set number of days.
sv_SE: Ett WP cronjobb kommer att köras varje dag för att rensa data som är äldre än angivet antal dagar.

en: A WP Cron job will be run daily to purge any users statistics data where the user has more than the defined number of hits in a day (aka they are probably a bot).
sv_SE: Ett WP Cron-jobb kommer att köras varje dag för att radera besökares statstik-data där besökaren har fler än angivet antal träffar på en dag (vilket antagligen innebär att besökaren är en robot).

en: About
sv_SE: Om

en: Access denied!
sv_SE: Åtkomst nekad!

en: Activated
sv_SE: Aktiverad

en: Add
sv_SE: Lägg till

en: Add Page Title to Empty Search Words:
sv_SE: Lägg till sidrubrik till tomma sökord:

en: Add a total line to charts with multiple values, like the search engine referrals
sv_SE: Lägger till en totalvärdesrad till diagram med flera värden, som exempelvis sökmotorlänkningar

en: Add email addresses you want to receive reports and separate them with a comma.
sv_SE: Lägg till e-postadresser som du vill ska ta emot rapporter och separera dem med ett kommatecken.

en: Add the country codes (one per line, two letters each) to exclude them from statistics collection.
sv_SE: Lägg till landskoder (en per rad, två bokstäver vardera) för att exkludera dem från statistikinsamling.

en: Add the country codes (one per line, two letters each) to include them in statistics collection.
sv_SE: Lägg till landskoder (en per rad, två bokstäver vardera) för att inkludera dem i statistikinsamling.

en: Add-Ons
sv_SE: Utökningar

en: Address
sv_SE: Adress

en: Admin Notices
sv_SE: Admin-notiser

en: Admin Page
sv_SE: Administrationssida

en: After Content
sv_SE: Efter innehåll

en: All
sv_SE: Allt

en: All Notices:
sv_SE: Alla notiser:

en: All Time Total:
sv_SE: Totalt antal över tid:

en: All Time Visits:
sv_SE: Besök sedan starten:

en: All data table will be lost.
sv_SE: All data kommer att förloras.

en: All settings reset.
sv_SE: Alla inställningar återställda.

en: All visitor data will be lost for this IP.
sv_SE: All besökardata kommer gå förlorade för denna IP-adress.

en: All visitor data will be lost for this agent type.
sv_SE: All uppgifter om besökare med denna agent-typ kommer att försvinna.

en: All visitor data will be lost for this platform type.
sv_SE: All besökardata med denna plattform kommer försvinna.

en: Also, it disables the "Store entire user agent string" setting.
sv_SE: Detta inaktiverar även inställningen ”Lagra hela användaragentsträngen”.

en: An error occurred while connecting to WordPress REST API. It seems blocked by one of your plugins or your theme.
sv_SE: Ett fel uppstod vid anslutning till WordPress REST API. Det verkar som om något tillägg eller ditt tema blockerar API:et.

en: And a few things to double-check:
sv_SE: Och ett par saker att dubbelkolla:

en: Anonymize IP Addresses:
sv_SE: Anonymisera IP-adresser:

en: Are you getting a blank or incomplete page displayed in your browser?
sv_SE: Får du en tom eller ofullständig sida som visas i din webbläsare?

en: Are you looking for more reports with charts?
sv_SE: Letar du efter fler rapporter med diagram?

en: Are you sure?
sv_SE: Är du säker?

en: Author Statistics
sv_SE: Författarstatistik

en: Author Statistics Chart
sv_SE: Diagram över författarstatistik

en: Author Statistics Summary
sv_SE: Sammanfattning av författarstatistik

en: Author Views
sv_SE: Författarvyer

en: Authors
sv_SE: Författare

en: BCMath PHP extension
sv_SE: BCMath PHP-utökning

en: Back
sv_SE: Tillbaka

en: Before Content
sv_SE: Före innehåll

en: Broken Link
sv_SE: Trasig länk

en: Browser
sv_SE: Webbläsare

[ctx: Browser]
en: Unknown
sv_SE: Okänd

en: Browser Statistics
sv_SE: Webbläsarstatistik

en: Browsers
sv_SE: Webbläsare

en: Buy Add-On
sv_SE: Köp utökning

en: Cache Compatibility
sv_SE: Cache-kompatibilitet

en: Category
sv_SE: Kategori

en: Category Statistics
sv_SE: Kategoristatistik

en: Category Statistics Chart
sv_SE: Diagram över kategoristatistik

en: Category Statistics Summary
sv_SE: Sammanfattning av kategoristatistik

en: Category Views
sv_SE: Kategorivisningar

en: Charts
sv_SE: Diagram

en: Check for Online Users Every:
sv_SE: Kolla efter användare online varje:

en: Choose the position to show Hits.
sv_SE: Välj positionen för att visa träffar.

en: City
sv_SE: Ort

en: Clear now!
sv_SE: Rensa nu!

en: Click button to download the update.
sv_SE: Klicka på knappen för att ladda ner uppdateringen.

en: Click here to rate and review this plugin on WordPress.org
sv_SE: Klicka här för att betygsätta och recensera detta tillägg hos WordPress.org

en: Click here to visit the plugin on WordPress.org
sv_SE: Klicka här för att besöka tillägget hos WordPress.org

en: Client IP
sv_SE: Klient-IP

en: Client Info
sv_SE: Klientinformation

en: Cloning is forbidden.
sv_SE: Kloning är förbjudet.

en: Comment Average
sv_SE: Genomsnittligt antal kommentarer

en: Comment Count
sv_SE: Antal kommentarer

en: Common Report Options
sv_SE: Vanliga rapportalternativ

en: Count
sv_SE: Antal

en: Countries
sv_SE: Länder

en: Countries:
sv_SE: Länder:

en: Country
sv_SE: Land

[ctx: Country]
en: Unknown
sv_SE: Okänd

en: Country Code for Private IP Addresses:
sv_SE: Landskod för privata IP-adresser:

en: Create a new Honey Pot page
sv_SE: Skapa en ny Honey Pot-sida

en: Cron job
sv_SE: Cronjobb

en: Current Time and Date
sv_SE: Nuvarande datum och tid

en: Currently, there are no online users on the site.
sv_SE: Det är inte några användare online på webbplatsen för närvarande.

en: Custom
sv_SE: Anpassat

en: Custom filter
sv_SE: Anpassat filter

en: Custom...
sv_SE: Anpassad …

en: Daily Total
sv_SE: Totalt antal dagligen

en: Dashboard
sv_SE: Adminpanel

en: Dashboard Widgets:
sv_SE: Adminpanel-widgetar:

en: Database
sv_SE: Databas

en: Database Setup
sv_SE: Databaskonfiguration

en: Database file does not exist.
sv_SE: Databasfilen saknas.

en: Database pruned on
sv_SE: Databasrensning pågår

en: Database upgrade operation completed!
sv_SE: Databasuppgradering slutförd!

en: Date
sv_SE: Datum

en: Days
sv_SE: Dagar

en: Delete Agents:
sv_SE: Ta bort agenter:

en: Delete IP:
sv_SE: Ta bort IP:

en: Delete Platforms:
sv_SE: Ta bort plattformar:

en: Delete User Agent Types
sv_SE: Ta bort användaragent-typer

en: Delete now!
sv_SE: Ta bort nu!

en: Delete user statistics data older than the selected number of days.
sv_SE: Ta bort användarstatistikdata som är äldre än det valda antalet dagar.

en: Delete user statistics data where the user has more than the defined number of hits in a day.
sv_SE: Ta bort användarstatistikdata där användaren har mer än det definierade antalet träffar på en dag.

[ctx: Device]
en: Unknown
sv_SE: Okänd

[ctx: Device Model]
en: Unknown
sv_SE: Okänd

en: Devices
sv_SE: Enheter

en: Did you view the source for the page and check for any fatal errors?
sv_SE: Såg du källan till sidan och kollade efter eventuella kritiska fel?

en: Disable
sv_SE: Inaktivera

en: Disable %s from data collection and reporting.
sv_SE: Ta bort %s från datainsamling och rapportering.

en: Disable or customize widget
sv_SE: Inaktivera eller anpassa widget

en: Disabling all search engines is not allowed. Doing so will result in all search engines being active.
sv_SE: Att inaktivera alla sökmotorer är inte tillåtet. Att göra det kommer att resultera i att alla sökmotorer är aktiva.

en: Display position:
sv_SE: Visa position:

en: Do Not Track:
sv_SE: Spåra inte:

en: Do you have all the required PHP extensions installed?
sv_SE: Har du alla nödvändiga PHP-utökningar installerade?

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Donate
sv_SE: Donera

en: Donate Now!
sv_SE: Donera nu!

en: Done
sv_SE: Klar

en: Download of the GeoIP database will be scheduled for 2 days after the first Tuesday of the month.
sv_SE: Hämtning av databasen med GeoIP schemaläggs till 2 dagar efter första tisdagen i månaden.

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email Addresses:
sv_SE: E-postadresser:

en: Empty Table:
sv_SE: Töm tabell:

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: Enable Add-On
sv_SE: Aktivera utökning

en: Enable it to send a report whenever the GeoIP database is updated.
sv_SE: Aktivera för att skicka en rapport när GeoIP-databasen uppdateras.

en: Enable it to send a report whenever the pruning of the database is run.
sv_SE: Aktivera det för att skicka en rapport närhelst tömningen av databasen körs.

en: Enable or disable this feature
sv_SE: Aktivera eller inaktivera denna funktion

en: Enable this feature to show online users
sv_SE: Aktivera denna funktion för att visa användare online

en: Enable this option if the Cache is enabled in your WordPress
sv_SE: Aktivera detta alternativ om cachen är aktiverad i din WordPress

en: Enable this option to count the Pages visits
sv_SE: Aktivera detta alternativ för att räkna sidbesöken

en: Enable this option to get more information and location (country) from a visitor.
sv_SE: Aktivera detta alternativ för att få mer information och plats (land) från en besökare.

en: Enable this option to receive a report of each user’s visits to the pages
sv_SE: Aktivera detta alternativ för att få en rapport om varje användares besök på sidorna

en: Enable this option to receive stats report via email
sv_SE: Aktivera det här alternativet för att få statistikrapport via e-post

en: Enable this option to remove everything after the “?” in a URL
sv_SE: Aktivera det här alternativet för att ta bort allt efter ”?” i en URL

en: Enable this option to see visitors'city name
sv_SE: Aktivera detta alternativ för att se besökarnas ortsnamn

en: Enable this option to show all notices and suggestions from WP Statistics in the admin.
sv_SE: Aktivera detta alternativ för att visa alla notiser och förslag från WP-Statistics i adminpanelen.

en: Enable this option to show the hits in post content
sv_SE: Aktivera detta alternativ för att visa träffarna i inläggsinnehåll

en: Enable this option to show the number of Page Hits (It is the number of unique users which have visited your site)
sv_SE: Aktivera det här alternativet för att visa antalet sidträffar (Det är antalet unika användare som har besökt din webbplats)

en: Enable this option to show the number of Page Views
sv_SE: Aktivera detta alternativ för att visa antalet sidvisningar

en: Enabled:
sv_SE: Aktiverat:

en: English
sv_SE: Engelska

en: Enter the contents of the report.
sv_SE: Ange innehållet för rapporten.

en: Error could not open destination GeoIP database for writing %s
sv_SE: Fel, kunde inte öppna destinationsdatabas för GeoIP för att skriva %s

en: Error could not open downloaded GeoIP database for reading: %s
sv_SE: Fel, kunde inte öppna hämtad databas för GeoIP för läsning: %s

en: Error creating GeoIP database directory, make sure your web server has permissions to create directories in: %s
sv_SE: Fel vid skapande av GeoIP-databaskatalog. Se till att din webbserver har behörighet att skapa kataloger i: %s

en: Error downloading GeoIP database from: %s - %s
sv_SE: Fel vid hämtning av databasen för GeoIP från:%s - %s

en: Error occurred during operation. Please refresh the page.
sv_SE: Ett fel uppstod under operationen. Uppdatera sidan.

en: Error the gzopen() function do not exist!
sv_SE: Fel, funktionen gzopen() finns inte!

en: Error to get %s from %s
sv_SE: Fel att hämta %s från %s

en: Error, %s not emptied!
sv_SE: Fel, %s inte tömd!

en: Exclude
sv_SE: Exkludera

en: Exclude %s role from data collection.
sv_SE: Exkludera roll %s från datainsamling.

en: Exclude User Roles
sv_SE: Exkludera användarroller

en: Exclude any URL that returns a "404 - Not Found" message.
sv_SE: Exkludera alla URL:er som returnerar meddelandet ”404 - Inte hittat”.

en: Exclude the RSS feeds for registering as a hit.
sv_SE: Exkludera RSS-flödena för registrering som en träff.

en: Exclude the login page for registering as a hit.
sv_SE: Exkludera inloggningssidan från att registreras som en träff.

en: Excluded 404 Pages:
sv_SE: Exkluderade 404-sidor:

en: Excluded Countries:
sv_SE: Exkluderade länder:

en: Excluded Hosts:
sv_SE: Exkluderade servrar:

en: Excluded IP Address List:
sv_SE: Lista med exkluderade IP-adresser:

en: Excluded Login Page:
sv_SE: Exkluderad inloggningssida:

en: Excluded RSS Feeds:
sv_SE: Exkluderade RSS-flöden:

en: Excluded URL
sv_SE: Exkluderad URL

en: Excluded URLs:
sv_SE: Exkluderade URL:er:

en: Exclusions
sv_SE: Exkluderingar

en: Exclusions Statistics
sv_SE: Exkluderingsstatistik

en: Exclusions from %s to %s
sv_SE: Exkluderingar från %s till %s

en: Exclusions in the last %s days
sv_SE: Exkluderingar under de senaste %s dagarna

en: Export
sv_SE: Exportera

en: Export To:
sv_SE: Exportera till:

en: Export from:
sv_SE: Exportera från:

en: Externals
sv_SE: Externa

en: FAQs
sv_SE: Vanliga frågor

en: Failed to repair the %1$s table. Error: %2$s
sv_SE: Lyckades inte reparera tabellen %1$s. Fel: %2$s

en: Feed
sv_SE: Webbflöde

en: Feel like showing us how much you enjoy WP Statistics? Drop by our %sdonation%s page and show us some love!
sv_SE: Känner du för att visa oss hur mycket du tycker om WP Statistics? Kom förbi våran %sdonation%s-sida och visa oss lite kärlek!

en: File Info
sv_SE: Filinformation

en: Fill out this field if your server uses the custom key in <code>$_SERVER</code> for getting the IP.
sv_SE: Fyll i detta fält om din server använder den anpassade nyckeln i <code>$_SERVER</code> för att få IP.

en: Filter
sv_SE: Filtrera

en: Filters
sv_SE: Filter

en: First Tuesday of next month
sv_SE: Första tisdag nästa månad

en: First Tuesday of this month
sv_SE: Första tisdag i denna månad

en: Flag
sv_SE: Flagga

en: For IPv6 addresses, use the fc00::/7 format.
sv_SE: Använd formatet ”fc00::/7”  för IPv6-adresser.

en: Force the robot list to reset itself to the default after WP Statistics updated. Note that any custom robots added to the list will be lost if this option is enabled.
sv_SE: Tvinga robotlistan att återställa sig själv till standard efter att WP Statistics har uppdaterats. Observera att alla anpassade robotar som läggs till i listan förloras om detta alternativ är aktiverat.

en: GMP PHP extension
sv_SE: GMP PHP-utökning

en: General
sv_SE: Allmänt

en: GeoIP City:
sv_SE: GeoIP ort:

en: GeoIP Collection:
sv_SE: GeoIP-insamling:

en: GeoIP Database
sv_SE: Databasen för GeoIP

en: GeoIP Database updated successfully!
sv_SE: Databasen för GeoIP har uppdaterats!

en: GeoIP Exclusions
sv_SE: Exkluderingar för GeoIP

en: GeoIP Options
sv_SE: Alternativ för GeoIP

en: GeoIP Settings
sv_SE: GeoIP-inställningar

en: GeoIP collection is disabled due to the following reasons:
sv_SE: GeoIP-insamling är inaktiverat på grund av följande skäl:

en: GeoIP collection is not enabled. Please go to <a href="%s">setting page</a> to enable GeoIP for getting more information and location (country) from the visitor.
sv_SE: GeoIP-insamling är inte aktiverad. Gå till <a href="%s">inställningssidan</a> för att aktivera GeoIP för att få mer information och plats (land) från besökaren.

en: GeoIP collection requires the BC Math PHP extension and it is not loaded on your version of PHP!
sv_SE: GeoIP-insamling kräver PHP-utökningen BC Math som inte laddas i din version av PHP!

en: GeoIP collection requires the cURL PHP extension and it is not loaded on your version of PHP!
sv_SE: GeoIP-insamling kräver PHP-utökningen cURL som inte laddas i din version av PHP!

en: GeoIP update on
sv_SE: Uppdatering av GeoIP pågår

en: Get access to advanced data insights with Data Plus
sv_SE: Få åtkomst till avancerade datainsikter med Data Plus

en: Go
sv_SE: Kör

en: Hash IP Addresses:
sv_SE: Hash-värden för IP-adresser:

en: Have you checked your PHP and web server error logs?
sv_SE: Har du kollat felloggarna för PHP och webbservern?

en: Have you double checked the plugin settings?
sv_SE: Har du dubbelkollat tilläggets inställningar?

en: Have you read the %sFAQs%s?
sv_SE: Har du läst %svanliga frågor%s?

en: Have you read the %sdocumentation%s?
sv_SE: Har du läst %sdokumentationen%s?

en: Have you search the %ssupport forum%s for a similar issue?
sv_SE: Har du sökt på %ssupportforumet%s efter ett liknande problem?

en: Have you search the Internet for any error messages you are receiving?
sv_SE: Har du sökt på internet efter eventuella felmeddelanden du fått?

en: Have you thought about donating to WP Statistics?
sv_SE: Har du funderat på att donera till WP Statistics?

en: Have you tried disabling any other plugins you may have installed?
sv_SE: Har du provat att inaktivera något annat installerat tillägg?

en: Have you tried using the default WordPress theme?
sv_SE: Har du försökt använda standardtemat från WordPress?

en: Here is an error associated with Connecting WP REST API
sv_SE: Här är ett fel associerat med anslutning av WP REST API

en: Hint: manage_network = Super Admin Network, manage_options = Administrator, edit_others_posts = Editor, publish_posts = Author, edit_posts = Contributor, read = Everyone.
sv_SE: Tips: manage_network = Nätverksadministratör, manage_options = Administratör, edit_others_posts = Redaktör, publish_posts = Författare, edit_posts = Bidragsgivare, read = Alla.

en: Historical
sv_SE: Historik

en: Historical Values
sv_SE: Historiska värden

en: Hit Statistics
sv_SE: Träffstatistik

en: Hits
sv_SE: Träffar

en: Hits Column
sv_SE: Kolumn för träffar

en: Hits from %s to %s
sv_SE: Träffar från %s till %s

en: Hits in Single Pages
sv_SE: Träffar på enskilda sidor

en: Hits in the in the last %s days
sv_SE: Träffar de senaste %s dagarna

en: Hits in the last %s days
sv_SE: Träffar under de senaste %s dagarna

en: Hits: %s
sv_SE: Träffar: %s

en: Home Page
sv_SE: Startsida

en: Honey Pot Page
sv_SE: Honey Pot-sida

en: Host Exclusions
sv_SE: Exkludering av servrar

en: Host name
sv_SE: Servernamn

en: How's your memory_limit in php.ini?
sv_SE: Vilken minnesbegränsning anges i php.ini?

en: IP Addresses
sv_SE: IP-adresser

en: IP Addresses replaced with hash values.
sv_SE: IP-adresserna har ersatts med hashade värden.

en: IP Configuration
sv_SE: IP-konfiguration

en: IP Match
sv_SE: IP-matchning

en: IP address
sv_SE: IP-adress

en: IP location services are provided by data created by %s.
sv_SE: IP-lokaliseringstjänster tillhandahålls av data skapade av %s.

en: IP/Robot Exclusions
sv_SE: IP/robot-exkluderingar

en: If a search engine is identified as the referrer but it does not include the search query this option will substitute the page title in quotes preceded by "~:" as the search query to help identify what the user may have been searching for.
sv_SE: Om länkningen utförts av en sökmotor utan att sökbegreppet finns med sätter det här alternativet in sidtiteln inom citationstecken föregått av "~:" som sökbegrepp, för att underlätta identifiering av användarens sökning.

en: If for some reason your installation of WP Statistics is missing the database tables or other core items, this will re-execute the install process.
sv_SE: Om din installation av WP Statistics av ​​någon anledning saknar databastabellerna eller andra kärnobjekt, kommer detta att köra om installationsprocessen.

en: If the gzopen() function is installed. The gzopen() function is required for the GeoIP database to be downloaded successfully.
sv_SE: Om funktionen gzopen() är installerad. Funktionen gzopen() krävs för att GeoIP-databasen ska laddas ner utan problem.

en: Inactive
sv_SE: Inaktiv

en: Include Header Row:
sv_SE: Inkludera rubrikrad:

en: Include a header row as the first line of the exported file.
sv_SE: Placerar en rubrikrad överst i den skapade datafilen.

en: Included Countries:
sv_SE: Inkluderade länder:

en: Install Now!
sv_SE: Installera nu!

en: Install routine complete.
sv_SE: Installationen är klar.

en: Installed
sv_SE: Installerad

en: International
sv_SE: Internationell

en: Invalid values will disable the daily maintenance.
sv_SE: Ogiltiga värden kommer inaktivera det dagliga underhållet.

en: Is PHP Safe Mode active. The GeoIP code is not supported in Safe Mode.
sv_SE: Är säkert läge för PHP aktivt? GeoIP-koden stöds inte i felsäkert läge.

en: Is the time frame (time periods) for the statistic
sv_SE: Är tidsramen (tidsperioder) för statistiken

en: It generates a lot of data, not only actual user visits but also shows the total number of your site’s hits.
sv_SE: Det genererar mycket data, inte bara faktiska användarbesök utan visar också det totala antalet träffar på din webbplats.

en: Item processed
sv_SE: Objekt hanterat

en: Items
sv_SE: Objekt

en: Last 12 months
sv_SE: Senaste 12 månaderna

en: Last 120 days
sv_SE: Senaste 120 dagarna

en: Last 14 days
sv_SE: Senaste 14 dagarna

en: Last 30 Days
sv_SE: Senaste 30 dagarna

en: Last 30 Days Visits
sv_SE: Besök senaste 30 dagarna

en: Last 30 days
sv_SE: Senaste 30 dagarna

en: Last 365 Days Visits
sv_SE: Besök senaste 365 dagarna

en: Last 6 months
sv_SE: Senaste 6 månaderna

en: Last 60 days
sv_SE: Senaste 60 dagarna

en: Last 7 Days Visits
sv_SE: Besök senaste 7 dagarna

en: Last 7 days
sv_SE: Senaste 7 dagarna

en: Last 90 days
sv_SE: Senaste 90 dagarna

en: Last Post Date
sv_SE: Senaste inläggsdatum

en: Last week
sv_SE: Förra veckan

en: Last year
sv_SE: Förra året

en: Latest Search Words
sv_SE: Senaste sökorden

en: Latest Visitors
sv_SE: Senaste besökare

en: Latest searched queries
sv_SE: Senast sökta frågor

en: Link
sv_SE: Länk

en: Log Visitors Pages:
sv_SE: Logga besökarsidor:

en: Login Page
sv_SE: Inloggningssida

en: Maintenance
sv_SE: Underhåll

en: Make sure you have access to your PHP error logs.
sv_SE: Kontrollera att du har åtkomst till felloggar för PHP.

en: Manufacturers
sv_SE: Tillverkare

en: Map
sv_SE: Karta

en: Map Display:
sv_SE: Kartvisning:

en: Memory usage in PHP
sv_SE: Minnesanvändning för PHP

en: Message body:
sv_SE: Meddelandets innehåll:

en: Minimum value is 10 hits.
sv_SE: Minsta värde är 10 träffar.

en: Minimum value is 30 days.
sv_SE: Minsta värde är 30 dagar.

en: Miscellaneous
sv_SE: Diverse

[ctx: Model]
en: Unknown
sv_SE: Okänd

en: Month
sv_SE: Månad

en: More Details
sv_SE: Mer detaljer

en: Name
sv_SE: Namn

en: Next update will be
sv_SE: Nästa uppdatering kommer att vara

en: No
sv_SE: Nej

en: No IP address data found to remove!
sv_SE: Ingen IP-adressdata hittades att ta bort!

en: No agent data found to remove!
sv_SE: Ingen agentdata finns att ta bort!

en: No available data.
sv_SE: Inga tillgängliga data.

en: No data to display
sv_SE: Ingen data att visa

en: No information is available for this day.
sv_SE: Ingen information är tillgänglig för denna dag.

en: No platform data found to remove!
sv_SE: Ingen plattformsdata hittades att ta bort!

en: No records found to purge from %s!
sv_SE: Det finns inga dataposter att rensa i %s!

en: No visitors found to purge.
sv_SE: Inga besökare att rensa bort.

en: None
sv_SE: Ingen

en: Not activated
sv_SE: Inte aktiverad

en: Not installed
sv_SE: Inte installerat

en: Note: As you have just purged the database you must reload this page for these numbers to be correct.
sv_SE: Observera: Eftersom du nyligen rensade databasen måste du ladda om denna sida för att dessa värden ska bli korrekta.

en: Note: To send SMS text messages please install the %s plugin.
sv_SE: Obs! För att skicka via SMS behöver tillägget %s vara installerat.

en: Notifications
sv_SE: Aviseringar

en: Number Format
sv_SE: Nummerformat

en: Number of Hits
sv_SE: Antal träffar

en: Number of historical number of visitors to the site (current value is %s).
sv_SE: Antal historiska antal besökare på webbplatsen (nuvarande värde är %s).

en: Number of historical number of visits to the site (current value is %s).
sv_SE: Antal historiska antal besök på webbplatsen (nuvarande värde är %s).

en: Number of hits must be greater than or equal to 10!
sv_SE: Antal träffar måste vara större än eller lika med 10!

en: Number of posts by author:
sv_SE: Antal inlägg av författare:

en: Number of posts in tag:
sv_SE: Antal inlägg i etikett:

en: Number of rows
sv_SE: Antal rader

en: Number of rows in the %s table
sv_SE: Antal rader i tabellen %s

en: Once Every 2 Weeks
sv_SE: En gång varannan vecka

en: Once Every 4 Weeks
sv_SE: En gång var 4:e vecka

en: Once Weekly
sv_SE: En gång i veckan

en: Online For
sv_SE: Online i

en: Online User
sv_SE: Online-användare

en: Online User:
sv_SE: Användare online:

en: Online Users
sv_SE: Användare online

en: Optimization
sv_SE: Optimering

en: Optimize Table:
sv_SE: Optimera tabell:

en: Options
sv_SE: Alternativ

en: Other
sv_SE: Annat

en: Overview
sv_SE: Översikt

en: PHP IPv6 Enabled
sv_SE: PHP IPv6 aktiverat

en: PHP Memory Limit
sv_SE: Minnesgräns för PHP

en: PHP Safe Mode
sv_SE: PHP säkert läge

en: PHP Version
sv_SE: PHP-version

en: PHP safe mode detected! GeoIP collection is not supported with PHP's safe mode enabled!
sv_SE: PHP körs i säkert läge! GeoIP-insamling stöds inte när säkert läge är aktiverat i PHP!

en: Page
sv_SE: Sida

en: Page %1$s of %2$s
sv_SE: Sida %1$s av %2$s

en: Page Count
sv_SE: Antal sidor

en: Page Statistics
sv_SE: Sidstatistik

en: Page Views
sv_SE: Sidvisningar

en: Page Visits
sv_SE: Sidbesök

en: Pages
sv_SE: Sidor

en: Pages Hits
sv_SE: Sidträffar

en: Pages and Posts
sv_SE: Sidor och inlägg

en: Pages:
sv_SE: Sidor:

en: Percentage
sv_SE: Procent

en: Platform
sv_SE: Plattform

[ctx: Platform]
en: Unknown
sv_SE: Okänd

en: Platform Statistics
sv_SE: Plattformsstatistik

en: Platforms
sv_SE: Plattformar

en: Please Wait ...
sv_SE: Vänta …

en: Please check your internet connection and try again.
sv_SE: Kontrollera din Internetanslutning och försök igen.

en: Please don't close the browser window until the database operation was completed.
sv_SE: Stäng inte webbläsarfönstret innan databasoperationen slutförts.

en: Please enter a valid ip.
sv_SE: Ange ett giltig IP.

en: Please select
sv_SE: Välj

en: Please select a value over 30 days.
sv_SE: Välj ett värde över 30 dagar.

en: Please select database table
sv_SE: Välj databastabell

en: Please select the desired items.
sv_SE: Välj önskade objekten.

en: Please select the table you would like to optimize and repair
sv_SE: Välj tabellen du vill optimera och reparera

en: Post Archive
sv_SE: Inläggsarkiv

en: Post Archive: %s
sv_SE: Inläggsarkiv: %s

en: Post Average
sv_SE: Genomsnittligt antal inlägg

en: Post Count
sv_SE: Antal inlägg

en: Post/Page ID
sv_SE: ID för inlägg/sida

en: Power by VeronaLabs
sv_SE: Drivs med VeronaLabs

en: Privacy
sv_SE: Integritet

en: Privacy and Data Protection
sv_SE: Integritet och dataskydd

en: Provider
sv_SE: Leverantör

en: Pruning:
sv_SE: Beskärning:

en: Purge Data Older Than:
sv_SE: Töm data äldre än:

en: Purge High Hit Count Visitors Daily
sv_SE: Radera varje dag besökare med många träffar

en: Purge Old Data Daily
sv_SE: Töm gammal data dagligen

en: Purge Visitors More Than:
sv_SE: Töm besökare fler än:

en: Purge now!
sv_SE: Töm nu!

en: Purge records older than:
sv_SE: Töm dataposter äldre än:

en: Purge visitors with more than:
sv_SE: Töm besökare med mer än:

en: Purging
sv_SE: Tömmer

en: Quick Stats
sv_SE: Snabbstatistik

en: Qwant
sv_SE: Antal

en: Rate
sv_SE: Betygsätt

en: Rate and Review at WordPress.org
sv_SE: Betyg och recensioner hos WordPress.org

en: Rate this plugin
sv_SE: Betygsätt detta tillägg

en: Rating
sv_SE: Betyg

en: Re-run Install:
sv_SE: Kör om installation:

en: Recent Visitors
sv_SE: Senaste besökarna

en: Record All Users:
sv_SE: Registrera alla användare:

en: Record Exclusions:
sv_SE: Registrera exkluderingar:

en: References
sv_SE: Referenser

en: Referrer
sv_SE: Hänvisande webbplats

en: Referrer Spam
sv_SE: Manipulerade referenskällor

en: Referrers
sv_SE: Länkreferenser

en: Referring site: %s
sv_SE: Hänvisande webbplats: %s

en: Reload
sv_SE: Ladda om

en: Repair and Optimization Database Tables
sv_SE: Reparera och optimera databastabeller

en: Replace IP addresses in the database with hash values, you will not be able to recover the IP addresses in the future to populate location information afterwards and this may take a while
sv_SE: Byter IP-adresserna i databasen till hashade värden, det blir inte möjligt att återställa IP-adresserna framöver för att återskapa platsinformationen och bytet kommer att ta en stund

en: Request is not valid.
sv_SE: Begäran är inte giltig.

en: Required User Level to Manage WP Statistics:
sv_SE: Obligatorisk användarnivå för att hantera WP Statistics:

en: Required User Level to View WP Statistics:
sv_SE: Obligatorisk användarnivå för att visa WP Statistics:

en: Reset
sv_SE: Återställ

en: Reset Options:
sv_SE: Återställ alternativ:

en: Reset to Default
sv_SE: Återställ till standard

en: Resources
sv_SE: Resurser

en: Resources/Information
sv_SE: Resurser/information

en: Robot List:
sv_SE: Robotlista:

en: Robot Visit Threshold:
sv_SE: Tröskelvärde för besökande robotar:

en: Robot threshold
sv_SE: Tröskelvärde för robot

en: Roles
sv_SE: Roller

en: Row | Rows
sv_SE[0]: Rad
sv_SE[1]: Rader

en: Run Now!
sv_SE: Kör nu!

en: Saved Settings.
sv_SE: Sparade inställningar.

en: Schedule:
sv_SE: Schema:

[ctx: Search Engine]
en: Unknown
sv_SE: Okänd

en: Search Engine Referral Statistics
sv_SE: Sökmotorlänkningar

en: Search Engine Referrals
sv_SE: Sökmotorshänvisningar

en: Search Engines
sv_SE: Sökmotorer

en: Search Page
sv_SE: Söksida

en: Search Provider
sv_SE: Sökleverantör

en: Search Words
sv_SE: Sökord

en: Search engine referrals from %s to %s
sv_SE: Sökmotorshänvisningar från %s till %s

en: Search engine referrals in the last %s days
sv_SE: Sökmotorshänvisningar under de senaste %s dagarna

en: Searches
sv_SE: Sökningar

en: Seconds
sv_SE: Sekunder

en: See the %sWordPress Roles and Capabilities%s page for details on capability levels.
sv_SE: Se sidan %sWordPress roller och behörigheter%s för information om behörighetsnivåer.

en: Select
sv_SE: Välj

en: Select Category
sv_SE: Välj kategori

en: Select Page
sv_SE: Välj sida

en: Select Tag
sv_SE: Välj etikett

en: Select delivery method for statistical report.
sv_SE: Välj hur statistikrapporterna ska skickas.

en: Select how often to receive statistical report.
sv_SE: Välj hur ofta du vill ha statistikrapporter.

en: Select item ...
sv_SE: Välj objekt …

en: Select the output file type.
sv_SE: Välj formattyp för datafilen som skapas.

en: Select the statistic you wish to display.
sv_SE: Välj vilken statistik du vill visa.

en: Select the table for the output file.
sv_SE: Välj tabellen för utdatafilen.

en: Select type of search engine
sv_SE: Välj typ av sökmotor

en: Self Referral
sv_SE: Länk till sig själv

en: Send reports via:
sv_SE: Skicka rapporter via:

en: Server IP
sv_SE: Server-IP

en: Server Info
sv_SE: Serverinformation

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Show Stats in Menu Bar:
sv_SE: Visa statistik i menylist:

en: Show a different month
sv_SE: Visa en annan månad

en: Show all <code>$_SERVER</code> in your server.
sv_SE: Visa alla <code>$_SERVER</code> i din server.

en: Show site stats in sidebar.
sv_SE: Visa webbplatsstatistik i sidopanel.

en: Site
sv_SE: Webbplats

en: Site Title
sv_SE: Webbplatsrubrik

en: Site URL Exclusions
sv_SE: Exkluderade webbplats-URL:er

en: Site Url
sv_SE: Webbplatsens URL

en: Spam Count
sv_SE: Antal skräppost

en: Start Now!
sv_SE: Börja nu!

en: Stat
sv_SE: Statistik

en: Statistic
sv_SE: Statistik

en: Statistical Reports:
sv_SE: Statistiska rapporter:

en: Statistical reporting
sv_SE: Statistikrapportering

en: Statistics
sv_SE: Statistik

en: Statistics Data
sv_SE: Statistikdata

en: Still not having any luck?
sv_SE: Går det fortfarande åt pipan?

en: Store Entire User Agent String:
sv_SE: Lagra hela användaragentsträngen:

en: Strip URL Parameters:
sv_SE: Ta bort URL-parametrar:

en: Subscribe
sv_SE: Prenumerera

en: Subscribe to Newsletter
sv_SE: Prenumerera på nyhetsbrev

en: Subscribe to our mailing list for get any news of the WP Statistics
sv_SE: Anmäl dig till vår e-postlista för att få nyheter om WP Statistics

en: Successfully optimized the %s table.
sv_SE: Tabellen %s har optimerats.

en: Successfully repaired the %s table.
sv_SE: Tabellen %s har reparerats.

en: Summary
sv_SE: Sammanfattning

en: Tag Statistics
sv_SE: Etikettstatistik

en: Tag Statistics Chart
sv_SE: Diagram över etikettstatistik

en: Tag Statistics Summary
sv_SE: Sammanfattning av etikettstatistik

en: Tag Views
sv_SE: Etikettvisningar

en: Tags
sv_SE: Etiketter

en: Taxonomies
sv_SE: Taxonomier

en: Template not found.
sv_SE: Mall hittades inte.

en: The %1$s table is not okay. It is reporting the following error: %2$s. WordPress will attempt to repair this table&hellip;
sv_SE: Tabellen %1$s är inte OK. Följande fel rapporteras: %2$s. WordPress kommer att försöka reparera tabellen &hellip;

en: The %s table is already optimized.
sv_SE: Tabellen %s är redan optimerad.

en: The %s table is okay.
sv_SE: Tabellen %s är OK.

en: The <strong>WP Statistics</strong> plugin requires PHP version <strong>
sv_SE: Tillägget <strong>WP Statistics</strong> kräver PHP-version <strong>

en: The Number of Posts in
sv_SE: Antalet inlägg i

en: The Number of Posts in Category:
sv_SE: Antal inlägg i kategorin:

en: The PHP cURL Extension version you are running. cURL is required for the GeoIP code, if it is not installed GeoIP will be disabled.
sv_SE: Version av PHP cURL-utökningen du använder. cURL krävs för GeoIP-koden, om den inte är installerad kommer GeoIP att inaktiveras.

en: The PHP version you are running.
sv_SE: Den PHP-version du kör.

en: The WP Statistics version you are running.
sv_SE: Den version av WP Statistics som du kör.

en: The client IP address.
sv_SE: Användarens IP-adress.

en: The client user agent string.
sv_SE: Klientens användaragentsträng.

en: The detected client browser version.
sv_SE: Avläst version av klientens webbläsare.

en: The detected client browser.
sv_SE: Detekterad klientwebbläsaren.

en: The detected client platform.
sv_SE: Avläst klientplattform.

en: The file size and date of the GeoIP database.
sv_SE: Filstorlek och datum för GeoIP-databasen.

en: The following features are disabled, please go to %ssettings page%s and enable them: %s
sv_SE: Följande funktioner är inaktiverade, gå till %sinställningssidan%s och aktivera dem: %s

en: The following items are global to all users.
sv_SE: Följande objekt är globala för alla användare.

en: The format to display numbers in: i18n, english, none.
sv_SE: Formatet för att visa värden: i18n, engelska, inget.

en: The items below return the IP address that is different on each server. Is the best way that you choose.
sv_SE: Objekten nedan returnerar IP-adressen som är olika på varje server. Är det bästa sättet du väljer.

en: The jQuery version you are running.
sv_SE: JQuery-versionen som nu används.

en: The memory limit a script is allowed to consume, set in php.ini.
sv_SE: Den minnesgräns ett skript tillåts att använda, ställ in i php.ini.

en: The minimum value is 30 days.
sv_SE: Minsta värdet är 30 dagar.

en: The number of days to keep statistics for.
sv_SE: Antalet dagar att behålla statistik för.

en: The number of hits required to delete the visitor.
sv_SE: Antalet träffar som krävs för att ta bort besökaren.

en: The post/page ID to get page statistics on.
sv_SE: ID för inlägg/sida att hämta sidstatistik för.

en: The search provider to get statistics on.
sv_SE: Sökleverantören att få statistik för.

en: The statistics you want, see the next table for available options.
sv_SE: Den statistik du vill ha, se nästa tabell för tillgängliga alternativ.

en: The time frame to get the statistic for, strtotime() (http://php.net/manual/en/datetime.formats.php) will be used to calculate it. Use "total" to get all recorded dates.
sv_SE: Tidsramen för statistikinsamlingen, strtotime() (http://php.net/manual/en/datetime.formats.php) används för beräkningen. Ange "total" för att få med alla insamlade dagar.

en: Then please open a new thread on the %sWordPress.org support forum%s and we'll respond as soon as possible.
sv_SE: Öppna sedan en ny tråd på %sWordPress.org supportforumet%s så svarar vi så snart som möjligt.

en: This can be useful to clear up old data when your site has been hit by a bot.
sv_SE: Detta kan vara användbart för att rensa upp gamla data när din webbplats har besökts av en robot.

en: This option will also download the database if the local filesize is less than 1k (which usually means the stub that comes with the plugin is still in place).
sv_SE: Detta alternativ hämtar även databasen när den lokala storleken är mindre än 1k (vilket i regel betyder att minidatabasen som bifogats tillägget finns kvar).

en: This option will disable dashboard widgets.
sv_SE: Detta alternativ kommer inaktivera adminpanel-widgetar.

en: This option will disable the map display.
sv_SE: Detta alternativ inaktiverar kartvisning.

en: This option will record all the excluded hits in a separate table with the reasons for excluding (but no other information).
sv_SE: Detta alternativ registrerar alla exkluderade träffar i en separat tabell med anledningen till att det exkluderats (men ingen annan information).

en: This plugin gives you the complete information on your website's visitors.
sv_SE: Detta tillägg ger dig fullständig information om besökarna på din webbplats.

en: This post is not yet published.
sv_SE: Detta inlägg är ännu inte publicerat.

en: This product is developed by %s and includes GeoLite2 data created by %s.
sv_SE: Denna produkt är utvecklad av %s och inkluderar GeoLite2-data skapad av %s.

en: This will permanently delete data from the database each day, are you sure you want to enable this option?
sv_SE: Denna funktion tar dagligen bort data från databasen permanent, är du säker på att du vill det?

en: This will replace all IP addresses in the database with hash values and cannot be undo, are you sure?
sv_SE: Detta ersätter alla IP-adresser i databasen med hash-värden och kommer inte att kunna inte återställas, är du säker på att du vill det?

en: This year
sv_SE: Detta år

en: This year (Jan-Today)
sv_SE: Detta år (jan-idag)

en: Time
sv_SE: Tid

en: Time Frame
sv_SE: Tidsram

en: Time request is not valid.
sv_SE: Tidsbegäran är inte giltig.

en: Title
sv_SE: Rubrik

en: To set your own schedule, check out <a href="%s" target="_blank">this doc</a>.
sv_SE: För att ställa in ditt eget schema, kolla in <a href="%s" target="_blank">detta dokument</a>.

en: Today
sv_SE: Idag

en: Today's Visitors
sv_SE: Dagens besökare

en: Today's Visits
sv_SE: Dagens besök

en: Toggle panel: %s
sv_SE: Slå på/av panel: %s

en: Toggle panel: Latest Visitors
sv_SE: Slå på/av panel: Senaste besökare

en: Toggle panel: Online Users
sv_SE: Slå på/av panel: användare online

en: Toggle panel: Top Browsers
sv_SE: Slå på/av panel: populäraste webbläsarna

en: Toggle panel: Top Countries
sv_SE: Slå på/av panel: populäraste länderna

en: Toggle panel: Top Platforms
sv_SE: Slå på/av panel: populäraste plattformarna

en: Toggle panel: Top Referring
sv_SE: Slå på/av panel: populäraste hänvisningarna

en: Toggle panel: Top Visitors
sv_SE: Slå på/av panel: populäraste besökarna

en: Top
sv_SE: Populäraste

en: Top 5 Trending Pages
sv_SE: 5 populäraste trendande sidor

en: Top 5 Trending Pages from %s to %s
sv_SE: 5 populäraste trendande sidor från %s till %s

en: Top 5 Trending Pages in the last %s days
sv_SE: 5 populäraste trendande sidor under senaste %s dagarna

en: Top Author Sorted by Hits
sv_SE: Populäraste författare sorterat efter antal träffar

en: Top Browsers
sv_SE: Populäraste webbläsarna

en: Top Category Sorted by Hits
sv_SE: Populäraste kategorier sorterat efter antal träffar

en: Top Countries
sv_SE: Populäraste länderna

en: Top Device Models
sv_SE: Populäraste enhetsmodellerna

en: Top Devices
sv_SE: Populäraste enheterna

en: Top Pages
sv_SE: Populäraste sidorna

en: Top Platforms
sv_SE: Populära plattformar

en: Top Referring
sv_SE: Populäraste hänvisande

en: Top Referring Sites
sv_SE: Populäraste hänvisande webbplatserna

en: Top Tag Sorted by Hits
sv_SE: Populäraste etiketter sorterat efter antal träffar

en: Top Visitors
sv_SE: Populäraste besökarna

en: Top Visitors Today
sv_SE: Populäraste besökarna idag

en: Top posts Sorted by Hits from the author
sv_SE: Populäraste inlägg sorterat efter träffar från författaren

en: Top posts Sorted by Hits in this category
sv_SE: Populäraste inlägg sorterat efter träffar i denna kategori

en: Top posts Sorted by Hits in this tag
sv_SE: Populäraste inlägg sorterat efter antal träffar med denna etikett

en: Top posts Sorted by Hits in this taxonomy
sv_SE: Populäraste inläggen sorterade efter träffar i denna taxonomi

en: Total
sv_SE: Totalt

en: Total Comments
sv_SE: Totalt antal kommentarer

en: Total Page Views
sv_SE: Totalt antal sidvisningar

en: Total Pages
sv_SE: Totalt antal sidor

en: Total Posts
sv_SE: Totalt antal inlägg

en: Total Spams
sv_SE: Totalt antal skräppostare

en: Total Users
sv_SE: Totalt antal användare

en: Total Visitors
sv_SE: Totalt antal besökare

en: Total Visits
sv_SE: Totalt antal besök

en: Track All Pages:
sv_SE: Spåra alla sidor:

en: Track all WordPress pages, contains Category, Post Tags, Author, Custom Taxonomy, etc.
sv_SE: Spåra alla WordPress-sidor som innehåller kategori, inläggsetiketter, författare, anpassad taxonomi, etc.

en: Translations
sv_SE: Översättningar

en: Treat Corrupt Browser Info as a Bot:
sv_SE: Behandla korrupt webbläsarinformation som en robot:

en: Treat any visitor with corrupt browser info (missing IP address or empty user agent string) as a robot.
sv_SE: Betrakta alla besökare med förvrängd webbläsarinformation (såsom saknad IP-adress eller utebliven användaragentsträng) som en robot.

en: Treat visitors with more than this number of visits per day as robots. 0 = disabled.
sv_SE: Behandla besökare med fler än detta antal besök per dag som robotar. 0 = inaktiverad.

en: Unable to load the GeoIP database, make sure you have downloaded it in the settings page.
sv_SE: Det gick inte att läsa in databasen för GeoIP, se till att du har hämtat den på inställningssidan.

en: Unknown
sv_SE: Okänd

en: Unlock Data Plus
sv_SE: Lås upp Data Plus

en: Unlock Mini Chart!
sv_SE: Lås upp minidiagram!

en: Unlock!
sv_SE: Lås upp!

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Update Database
sv_SE: Uppdatera databas

en: Update License
sv_SE: Uppdatera licens

en: Update Now!
sv_SE: Uppdatera nu!

en: Update Reports
sv_SE: Uppdatera rapporter

en: Updated %s GeoIP records in the visitors database.
sv_SE: Uppdaterat %s GeoIP poster i besökardatabasen.

en: Updated Historical Values.
sv_SE: Uppdaterade historiska värden.

en: Updates
sv_SE: Uppdateringar

en: Updates any unknown location data in the database, this may take a while
sv_SE: Uppdaterar alla okända lokaliseringsuppgifter i databasen, vilket kan ta en stund

en: Upgrade Database
sv_SE: Uppgradera databas

en: Use "000" (three zeros) to exclude unknown countries.
sv_SE: Använd ”000” (tre nollor) för att exkludera okända länder.

en: Use "000" (three zeros) to use "Unknown" as the country code.
sv_SE: Använd ”000” (tre nollor) för att använda ”Okänt” som landskod.

en: Use %1$s
sv_SE: Använd %1$s

en: Use Custom Header
sv_SE: Använd anpassat sidhuvud

en: Use Honey Pot:
sv_SE: Använd Honey Pot:

en: User
sv_SE: Användare

en: User Agent
sv_SE: Användaragent

en: User Average
sv_SE: Genomsnittligt antal användare

en: User Count
sv_SE: Antal användare

en: User Role
sv_SE: Användarroll

en: User Roles
sv_SE: Användarroller

en: Value
sv_SE: Värde

[ctx: Version]
en: Unknown
sv_SE: Okänd

en: Version Info
sv_SE: Versionsinformation

en: Version List
sv_SE: Versionslista

en: View Search Engine Referrals
sv_SE: Visa hänvisande sökmotorer

en: View Top Browsers
sv_SE: Visa populäraste webbläsarna

en: View Top Countries
sv_SE: Visa populäraste länderna

en: View Top Pages
sv_SE: Visa populäraste sidorna

en: View Top Platforms
sv_SE: Visa populäraste plattformarna

en: View Top Referring
sv_SE: Visa populäraste hänvisande

en: View Top Visitors
sv_SE: Visa populäraste besökarna

en: Visit Us Online
sv_SE: Besök oss online

en: Visit WordPress.org page
sv_SE: Besök sidan WordPress.org

en: Visitor Hit recorded successfully.
sv_SE: Besöksträff registrerades.

en: Visitor data deleted for %s.
sv_SE: Besökardata borttagna för %s.

en: Visitor's data for user ID #%s
sv_SE: Besökardata för användar-ID #%s

en: Visitors
sv_SE: Besökare

en: Visitors:
sv_SE: Besökare:

en: Visits
sv_SE: Besök

en: Visits Total:
sv_SE: Totalt antal besök:

en: Visits:
sv_SE: Besök:

en: WP Statistics Reset Options
sv_SE: Återställ alternativ för WP Statistics

en: WP Statistics Shortcodes
sv_SE: WP Statistics kortkoder

en: WP Statistics Version
sv_SE: WP Statistics-version

en: WP Statistics database requires upgrade.
sv_SE: WP-Statistics databas behöver uppgraderas.

en: WP Statistics displays an alert if any of the core features are disabled. To hide these notices, enable this option.
sv_SE: WP-Statistics visar en varning om någon av kärnfunktionerna är inaktiverade. Dölja aviseringarna genom att inaktivera detta alternativ.

en: WP Statistics might not count the stats due to use <b>%s</b> plugin
sv_SE: WP Statistics kanske inte räknar statistiken på grund av att tillägget <b>%s</b> används

en: We collect information about you during the visit our website.
sv_SE: Vi samlar in information om dig under besöket på vår webbplats.

en: Week
sv_SE: Vecka

en: What we collect and store
sv_SE: Vad vi samlar in och sparar

en: While you visit our site, we’ll track:
sv_SE: När du besöker vår webbplats spårar vi:

en: Word
sv_SE: Ord

en: Year
sv_SE: År

en: Yes
sv_SE: Ja

en: Yesterday
sv_SE: Igår

en: Yesterday's Visitors
sv_SE: Gårdagens besökare

en: Yesterday's Visits
sv_SE: Gårdagens besök

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
sv_SE: Du har inte tillräckliga behörigheter för att komma åt denna sida.

en: Your IP address detects by SeeIP.org service:
sv_SE: Din IP-adress identifieras av tjänsten SeeIP.org:

en: Your installed PHP Version is:
sv_SE: Din installerade PHP-version är:

en: Your request is not valid.
sv_SE: Din begäran är inte giltig.

en: Your value required to sanitize user IP
sv_SE: Ditt värde krävs för att säkerhetsfiltrera användar-IP

en: cURL Version
sv_SE: cURL-version

en: cURL not installed
sv_SE: cURL inte installerad

en: e.g. <code>HTTP_CF_CONNECTING_IP</code> in CloudFlare.
sv_SE: t.ex. <code>HTTP_CF_CONNECTING_IP</code> i CloudFlare.

en: from
sv_SE: från

en: hit tracking
sv_SE: spårning av träff

en: jQuery Version
sv_SE: jQuery-version

en: online user tracking
sv_SE: spårning av användare online

en: to
sv_SE: till

en: visitor tracking
sv_SE: spårning av besökare
